Firmast


OÜ Nakro viib läbi projekti «Digitaliseerimise teekaart Nakro»

Projekti jooksev eesmärk – digikaardi loomine. Projektil on järgmised jooksvad eesmärgid:
1. Firma juhtimises ja tarnekettides olevate kitsaskohtade analüüsist andmete saamine. Kitsaskohtade analüüs ja kirjeldus peavad vastama mudelile SCOR.
2. Firma tootmisprotsesside ja tarnekettide digitaliseerimise ja automatiseerimise tehnoloogia ja meetodite väljatöötamine.
3. Digitaliseerimiseteekaardi loomine.

Nakro OÜ sai toetuse summas 14 560,00 eurot.


АS Nakro (Narva kroomnahavabrik) on asutatud 1984. aastal.

AS Nakro on näidanud ennast stabiilse ettevõttena, võimelisena tootma naturaalset kõrge kvaliteediga nahka jalatsipealseteks ning nahkgalanteriitoodete jaoks.

AS Nakro valmistoodang realiseeritakse Eesti ning välismaa ettevõtetes. Ekspordi osa moodustab kuni 85 %. AS Nakrol on ärisuhted Lätiga, Leeduga, Valgevenega ning Venemaaga. Osa toodangust läheb ka Soome ja Rootsi. AS Nakro tootenäidised osalevad pidevalt erinevatel rahvusvahelistel nahanäitustel. Igal aastal, kevadel ja sügisel, võtab AS Nakro osa rahvusvahelistest laatadest "Nahk-Jalatsid-Karusnahk-Tehnoloogia" Moskvas. Moskva laatadelt oleme saanud diplomeid ning medaleid uue kõrgekvaliteetse toodangu väljatöötamise ja tootmisse juurutamise eest.

Naha kõrge kvaliteet kindlustatakse tänapäevaste tehnoloogiatega ning Lääne-Euroopa maade (Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa jt) uuemate keemiliste materjalide kasutamisega.

Rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamiseks uuendab AS Nakro pidevalt tehnoloogiat. Ettevõte pöörab suurt tähelepanu kaasaegsete nahatöötlemistehnoloogiate õppimisele. Meie spetsialistid on läbinud stažeerimise Itaalias, Hollandis ja Saksamaal.

Tehase tehnoloogid töötavad välja uusi nahast kaubaartikleid ja juurutavad neid tootmisse vastavalt kasvavatele turunõudmistele. Toodangut valmistatakse laias värvivalikus.

2018. aastal Nakro OÜ sai toetuse suuruses 143 675 eurot Nakro OÜ Arenguplaani № EU52457 realiseerimiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu.

Projekti № EU52457 periood: 01.07.2018- 31.12.2019.

Projekti eesmärk: uute toodete väljaarendamine tehnoloogiaseadmete moderniseerimise teel. Projekti realiseerimise käigus vahetatakse vananenud tehnoloogiaseadmed, 4 tükki: 2 trumlit värvimis- ja rasvatamisprotsesside läbiviimiseks, vaakumkuivatusseade ja kompaktne varraskuivatusseade.

Planeeritud on järgmised peamised investeerimise tulemused: spetsiaaliseeritud naturaalsete nahkade tootmise evitamine NATO sõjaväeliste jalatsite jaoks, tööviljakuse kasv, toodete kvaliteediomaduste parandamine, väljalaskeva toodangu sortimendi suurendamine, klientide- naturaalsete nahkade ostjate- arvu kasv.

Tootmine
АS Nakro on spetsialiseeritud veisenaha poolfabrikaadi ümbertöötlemisele täisnahaks.

AS Nakro põhitoodang on kroomitud nahad jalatsite pealise valmistamiseks ning galanteriinahk rahakottide, käekottide, portfellide ja rihmade valmistamiseks. Tänapäevastes tingimustes on masstoodang muutunud mittetulusaks.

AS Nakro jaoks on enam efektiivsemad väikeste ning keskmiste partiide tarned ning valmisolek valmistada eritoodangut vastavalt kliendi soovile, kasutades selleks uusimat tehnoloogiat.
Sertifikaadid
Tooted
1. Jalatsite pealisnahk loomuliku pealispinnaga
- erineva paksusega, 0,9-1,1 mm kuni 2,0-2,2 mm
- mustad ja värvilised
- siledad ja tükidega
- töödeldud ja ilma töötlemiseta
- erinevate efektidega: : Pull- up, brash, kahevärvilised, vetthülgavad


2. Jalatsite pealisnahk lihvitud pealispinnaga
- erineva paksusega 1,2-1,4 mm kuni 2,0-2,2 mm
- mustad ja värvilised
- suured ja väikesed tükid
- erinevate efektidega: "kristall", kulumisefekt, Pull- up, brash, kahevärvilised
- nubukid jalatsite pealsetele 1,2-1,6 mm, erinevad värvid

3. Rihmanahk ning galanteriinahk
- elementides: cheprak, vorotok, poolid, poolnahk
- erineva paksusega 1,6-1,8 -2,2-2,4 mm kuni 3,5 mm+
- pehmed ja venitatud
- efektidega: Pull- up, kahevärvilised
4. Laustnahk jalatsi pealisele
- erineva paksusega 1,2-1,4 mm kuni 1,6-1,8 mm
- kattega ja katteta
- suured ja väikesed tükid
Kontakt
AS NAKRO

Aadress:
Kadastiku 57, 21004 Narva, Estonia
Faks:
(+372) 35 76700
INFO:
(+372) 35 76701
e-mail: nakro@nakro.ee
Aleksandr Brokk - Tegevjuht
Tel: (+372) 35 76777

Marina Fomitšova - Müügijuht
Tel: (+372) 35 76706

Müügiosakond
Tel: (+372) 35 76707